Reklamlarınızı Bir Ajans Yönetimine Bırakmanın Faydaları

Kendim, reklam bütçemi yönetebiliyorken neden bir AdWords reklam ajansına ihtiyaç duyayım? diye düşünebilirsiniz. Size SEM (Search Engine Marketing) firmaları hakkında verdiğimiz bilgilerden sonra ajansın nasıl büyük bir etki sağladığını göreceksiniz.

AdWords’te Düşük Maliyet

Bir reklam ajansı aktif olarak yüzlerce hesap yönettiği ve sürekli yeni kampanyalar oluşturduğu için Google tarafından onlara bir ayrıcalık tanınır. Bu avantaj sayesinde aynı sıralamalara daha düşük tıklama başı maliyetler ödenir. Sektörün ne olduğu önemli değil, bir ajans ile çalışırsanız bireysel olarak vereceğiniz reklam kampanyalarınızdan %50 oranında daha düşük TBM (Tıklama Başı Maliyet) ödeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Optimizasyon ve Ölçümlenebilir Veriler

Ajansların temel amacı minimum bütçe ile maksimum dönüşüm alınmasını sağlamaktır. Bu yüzden de AdWords kampanyalarınızı sürekli takip ederler, verilerinizi ölçümlerler. Anahtar kelimelerin ortalama TBM oranlarını, tıklama sayısının satışa oranını, toplam bütçenin oluşturduğu hedef kitleyi ve daha birçok veriyi inceleyerek daha faydalı optimizasyonlar yaparlar.

Satış Odaklılık

Ölçümlenebilir veriler sayesinde ziyaretçi davranışları, hangi anahtar kelimenin daha yüksek oranda satışa döndüğü AdWords danışmanlık hizmeti veren firmalar tarafından kolaylıkla tespit edilebilir. Siz de bir ajansla çalışmaya başlayarak satış oranlarınızı artırabilirsiniz.

Doğru Hedef Kitle

Bir AdWords ajansı sunduğunuz hizmet ile ilgili en doğru hedef kitleye ulaşmanızı sağlar. Farklı stratejiler uygulayarak daha yüksek geri dönüşler almanızı kolaylaştırır.

Etkileşimi Artıran Reklam Metinleri ve Görselleri

Ziyaretçilerinizi etkileyecek bir reklam metni yazma, görüntülü reklamlarınız için tıklama oranlarınızı artıracak bir görsel bulma konusunda ne kadar başarılısınız? Müşterilerinizin sizi takip etmesini sağlamak bir AdWords ajansının temel hizmetlerindendir ve bunun için ekibinde birçok profesyonel istihdam eder.

Siz de artık reklamlarınızın yönetimini bir ajansa vermek istiyor ama hangi ajans ile çalışacağınıza karar veremiyorsanız Reklam Yatırım ile tanışın! Profesyonel ekibimizin 7/24 destek verdiği üst düzey hizmeti ile reklamlarınızdan maksimum verim elde edin.